Vzhledem k tomu, že jsme měli z hlediska zrealizovaných m3 říjen přímo výborný, tak jsme si na čtvrtek a pátek minulého týdne naplánovali realizační volno. Důvodů bylo hned několik. Především odpočinek našich realizačních pracovníků. Chtěli jsme našim kolegům foukačům, kteří v říjnu fučeli o stošest, dopřát super prodloužený víkend s rodinami. To se myslím povedlo. Počasí se vydařilo, takže 4 dny volna přišly vhod. Nicméně jsme od pondělí do středy foukali. Zvládli jsme zrealizovat 7 zakázek a nafoukat cca 6,5 tuny izolačních materiálů.

 

Co všechno foukáme

Pokračujeme v představení jednotlivých druhů izolačních materiálů, které foukáme. Jenom si připomeňme, že v Machstavu foukáme, čedičové izolace, skelné izolace, dřevovláknité izolace, celulózové izolace a speciální polystyrénové izolace. Dnes se podíváme na celulózové izolace.

 

Celulózové též také papírové izolace

Celulózové izolace, kterým se lidově říká papírové izolace. Jak už lidový název napovídá, jedná se o izolace vyrobené z papíru. No a papír se vyrábí z celulózy. To je asi tak ve stručnosti celé jednoduché vysvětlení k názvosloví těchto izolací. My budeme používat zlidovělý název papírové izolace. Vstupní surovinou pro výrobu papírových izolací je sběrný vytříděný papír. Je to ten samý papír, který téměř všichni třídíme do modrých kontejnerů. Tento papír se sváží do továrny na výrobu izolací. V našem konkrétním případě se jedná o výrobní provoz ve společnosti CIUR v Brandýse nad Labem. Zde se dovezený sběrný papír ještě třídí, protože ne ze všeho papíru v modrých kontejnerech se dá vyrobit izolační materiál. Po vytřídění se papírová surovina přemisťuje k jednotlivým výrobním procesům. Aby se dal papír používat pro účely foukaných technologií, je potřeba kusy papíru zmenšit. Tomuto procesu se říká rozvláknění. Při něm vzniká relativně dost jemných prachových částic, které se v dalším kroku alespoň z části odstraňují. No a protože všichni víme, že papír velmi dobře hoří a strašně rád a dobře navlhá, tak se v dalším kroku výroby papírové izolace vylepšuje přimícháním aditiv - česky příměsí, které napomáhají ztížit jak navlhání, tak hoření. No a následuje balení. Papírové izolace foukáme od objemových hmotností cca 35 kg/m3 do cca 70 kg/m3. U papírových izolací je velmi důležité aplikovat izolaci v uváděné objemové hmotnosti dle technického listu výrobce. Pokud se nějaká foukací firma rozhodne nafoukat nižší objemovou hmotnost a tím ošidit klienta, tak hrozí riziko hraničící s jistotou, že dojde ke slehnutí izolační vrstvy, která velmi radikálně a zásadně změní izolační vlastnosti. V podstatě přestane izolovat. Papírové izolace jsou sice ošetřené proti působení vlhkosti, ale pokud jsou dlouhodobě vystavené vysokým dávkám vlhkého vzduchu, tak je tato papírová izolační vrstva velmi často poškozována, a to konkrétně sléháváním. Proto my v Machstavu nikdy nebude foukat papírové izolace do konstrukcí, které nejsou vybavené parotěsnými rovinami a které nejsou zároveň odvětrávané. Papírové izolace mají výbornou měrnou kapacitu tepla, pokud jsou nafoukány v dostatečné objemové hmotnosti. Laicky řečeno efektivně brání letnímu přehřívání, což je pro investora příjemný bonus, který se osvědčí zejména u izolování podkrovních místností.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace