Izolace stropu staršího domu ve Velké Vsi

  • Připravená plocha stropu
  • Zatepleno
  • Zatepleno

Rodinný dům

Foukaná izolace

09.07.2021

Kvalitní zateplení stropu staršího rodinného domu není nesplnitelný sen. Naopak Poctivá izolace provedené nejlepší zateplení stropu široko daleko a za málo peněz. U starších domů je potřeba trochu pečlivější přípravy, aby po zateplení nedošlo spíše ke škodě než užitku. Je třeba znát skladbu stropu, která se bude izolovat a podle ní navrhnou ideální zateplení stropu a případně i navrhnout způsob zaklopení.

 

Foukaná izolace

Izolace stropu za pomocí foukané izolace vyžaduje určitá pravidla. Jedno z nich říká, že by se izolace neměla aplikovat do přímého kontaktu se střešní krytinou. Protože každá konstrukce, která není parotěsná musí být odvětrávaná.

 

Příprava pro záklop izolace

Tento konkrétní případ stropu byl pro foukané izolace připraven tak, že trámový strop neměl horní záklop. Majitel domu požadoval, aby po zateplení bylo možné strop celoplošně zaklopit k plné pochůznosti. Jenomže samotná výška trámu cca 20 cm neodpovídala požadované výšce foukané izolace. Pro kvalitní zateplení stropu bylo potřeba aplikovat minimálně 25 cm izolace, proto majitel domu před naším příjezdem trámy nastavil latěmi. Díky tomu foukaná izolace splnila požadavek na celkovou výšku 25 cm. Po našem odjezdu si majitel vytvořil další montáží latí křížový rastr z dalších latí a celou konstrukci posléze zaklopil pro plnou pochůznost stropu. Křížovým rastrem majitel vlastně vytvořil nad vrstvou foukané izolace odvětrávanou mezeru.

Oblast:Pelhřimov
Objem:19,3 m3
Materiál:Climaglass W
Objekt:Trvalé bydlení

Segment

Typ

  • Volná plocha

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace