Foukané izolace od Machstavu v minulém týdnu

Minulý týden považujeme opět za úspěšný, přestože jsme měli týden rozdělen státním svátkem a týden se zkrátil na 4 pracovní dny. Za tyto 4 dny jsme zvládli 8 realizací s celkovou váhou nafoukaných izolací cca 11,5 tuny, tentokrát výhradně ze skelných vláken. Skladba zakázek byla velmi zajímavá. Jako vždy nechyběly novostavby rodinných domů. Izolovali jsme strop jedné výrobní haly včetně realizace odvětrání půdního prostoru. Dále jsme prováděli zateplení stropu Rytířského sálu zámku v Moravském Krumlově, který prochází celkovou rekonstrukcí.

Panenské minerální skelné vlákno

V minulých představeních jednotlivých druhů izolačních materiálů jsme si řekli, jak se jednotlivé izolační granuláty vyrábí, jaké mají technické parametry apod. Dnes bychom se posunuli v problematice o kousek dále a začneme si říkat, kam jednotlivé druhy izolací nafoukat, abychom využili jejich výhod. Začneme nejprodávanějším izolačním materiálem, kterým je panenské minerální skelné vlákno. Konkrétně se jedná o výrobek od Knaufu Supafil loft. Machstav tento izolační materiál foukal v České republice jako první aplikační firma. Bylo to v roce 2011, kdy jsme chtěli po společnosti Knauf tuto izolaci koupit, ale bohužel v té době ještě nebyla oficiálně v ČR k dispozici. V roce 2012 po několika měsíčních jednání s Knaufem se nám podařilo získat první kamion tohoto materiálu a od té doby Supafil loft foukáme a stále si držíme pozici leadra. Naše zkušenosti s aplikací Supafilu loft jsou velmi bohaté a dnes můžeme s klidným svědomím našim zákazníkům poradit, kam tento izolant použít a kam raději zvolit jiný druh izolace.

Kam foukat Supafil loft

Supafil loft se řadí mezi panenská minerální skelná vlákna. Neobsahuje žádné chemické přísady. Je velmi lehký a mezi ostatními izolačními granuláty vyniká nízkou prašností. Při aplikaci práší ze všech granulátů nejméně. Izolační vlastnosti má velmi dobré. Jeho nízká váha společně s dobrými izolačními vlastnostmi jej předurčují pro aplikace na volné vodorovné nebo mírně šikmé plochy. Ideálně na stropní konstrukce, které snesou relativně malé zatížení na m2. Takovou konstrukcí jsou dnes sádrokartonové podhledy, chcete-li stropy. Klasický sádrokartonový strop (síla desky 12 mm), namontovaný na klasickém rastrování po cca 600 mm, snese zatížení cca 15 kg/m2. Pokud sádrokartonový strop zatížíme vyšší váhou než oněch 15 kg/m2, tak v budoucnu hrozí prohýbání, praskání nebo i prolomení stropní sádrokartonové desky. Ve spojení s dnešním tepelně izolačním standardem, kdy je na stropech běžná vrstva izolace 350 mm a více, je nad míru jasné, že se musí na takovéto stropy použít lehké tepelné izolace. Panenské minerální skelné vlákno Supafil loft je tou nejlepší volbou. Proč nepoužít čedičové, celulózové nebo dřevovláknité izolace? Jsou příliš těžké. Takže u těchto typů stropů jako sádrokartonový je velkou výhodou nízká váha Supafili loft. Aby Supafil loft ohrozil přetížení sádrokartonového stropu (hraniční váha 15 kg/m2), tak by musel být nafoukán ve vrstvě 800 – 900 mm. Proto Supafil loft nejčastěji foukáme na stropy rodinných domu typu bungalov. A nejenom tam. Supafil loft se hodí i do dalších typu stropů nebo konstrukcí. Ale o tom ještě až příště.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace